Producenci

Korek aglomerowany walcowy Ø 24 mm - 20 szt. Biowin 650220

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 12,99 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna:

12.99
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Cena netto: 10,56 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy

Cena regularna:

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Opis produktu:
Są to tzw. korki naturalne, aglomerowane ( naturalny korek, pokruszony, a następnie uformowany w kształt walca ) o Ø 24 mm.
Przy użyciu korkownicy, można nimi zakorkować każdą butelkę.

Zalecane korkownice:

- korkownica stojąca
- korkownica trójramienna
- korkownica dwuramienna

Użytkowanie:
Wszystkie rodzaje korków z korka należy odpowiednio przygotować do korkowania. Zaniechanie tej czynności może prowadzić do uszkodzenia korków lub korkownicy. W warunkach domowych korki wystarczy zanurzyć na ok. 3 min w gorącej wodzie lub umieścić pod przykryciem nad wrzątkiem. Dzięki temu będą one bardziej plastyczne, co ułatwi korkowanie butelek.

Uwaga:
Należy pamiętać, aby nie „nawilżać” korków zbyt długo, gdyż może to spowodować ich uszkodzenie.
Po zakorkowaniu, butelki powinny jedną dobę pozostać w pozycji pionowej. Pozwoli to na dopasowanie się korka do wewnętrznej ściany szyjki butelki. Następnie umieszczamy butelki w pozycji poziomej, co z kolei zapobiega wysuszaniu korka (wino „obmywa” korek) i zapewnia właściwą wymianę gazową między wnętrzem butelki, a otoczeniem. Po dwóch, trzech dniach należy sprawdzić czy korki nie przeciekają. Jeśli zauważymy wyciek, konieczne będzie wymienienie korka na nowy.

Ilość w opakowaniu 20 szt.
Długość 2.4 cm
Szerokość 2.4 cm
Wysokość 3.8 cm
Średnica zew. góry korka 24.0 mm
Wysokość 38.0 mm
Rodzaj aglomerowane
Kształt walcowe

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl