Producent
Cena
-
od
do
Alfa-amylaza w płynie Browin 405121
Alfa-amylaza - enzym upłynniający skrobię, do zacierów ze ześrutowanych zbóż (np.: żyta, pszenicy, kukurydzy, ryżu) oraz z ziemniaków. Skutecznie działa w temperaturze 70 - 105°C i pH 4,5,-7,5. Najlepsze warunki rozkładu skrobi uzyskasz jednak przy temperaturze 85-95°C i pH 5-5,5.
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Glukoamylaza 4g Browin 405130
Glukoamylaza to enzym scukrzający, tzn. rozkłada skrobię do glukozy z ześrutowanego żyta, pszenicy, kukurydzy, ryżu itp. Drożdże w trakcie procesu fermentacji nie są w stanie przerobić skrobi na alkohol, jedynie glukozę. Enzym więc jest niezbędny do przygotowania zacieru.
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Klarowin Turbo Spirit 25L 65g Browin 405101
Dwuskładnikowy, wydajny, skuteczny i szybko działający środek do klarowania zacieru. Usuwa zmętnienia i pozostałości po zakończonej fermentacji, które mogą negatywnie wpłynąć na końcowy produkt i spowodować wystąpienie niepożądanego drożdżowego posmaku. Klarowin Turbo Spirit idealnie nadaje się do klarowania nastawów cukrowych i zacierów, bez wpływu na smak końcowy alkoholu. Jedno opakowanie o gramaturze 65 g wystarczy na sklarowanie, aż 25 L płynu, a czas, jaki produkt potrzebuje na to, to jedynie... 24 godziny! Wyróżnikiem Klarowinu Turbo Spirit jest prosty skład z jedynie dwóch składników: A - kieselsol (roztwór krzemionki) oraz składnik B - roztwór chitozanu.
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Wskaźnik jodowy skrobi 30ml Browin 408522
Jodowy wskaźnik skrobi (1% roztwór płynu Lugola) to preparat przeznaczony do przeprowadzania tzw. prób jodowych w browarnictwie, podczas warzenia piwa z procesem zacierania. Szczególnie przydatny przy produkcji piw z dużym udziałem surowców niesłodowanych. Pozwala ocenić stopień scukrzenia zacieru - określa rozkład skrobi do cukrów prostych, fermentowanych przez drożdże.
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Klarowin Turbo - zol krzemionkowy + żelatyna Browin 401610
Domowe wino nie zawsze jest klarowne, dlatego potrzebne może być klarowanie. Niestety nigdy nie możemy być do końca pewni, czy mamy do czynienia ze zmętnieniami spowodowanymi przez cząsteczki naładowane dodatnio (np. białka), czy ujemnie (np. polifenole) lub inne związki pochodzenia organicznego. Zanim zastosujemy konkretny środek klarujący, warto zrobić próbek na małej próbce wina (ok. 1 L). Pozwolili nam to dobrać właściwy środek klarujący. Proces klarowania trwa zazwyczaj około tygodnia. Należy również pamiętać aby nie przedawkować środków klarujących. W zbyt dużej dawce mogą wystąpić wtórne zmętnienia lub spowodujemy zmianę barwy naszego wina.
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin